«Заклятыя Скарби». 1 серія, «Галаву Складзеш»

204
0

«Перший білоруський незалежний веб-серіал в жанрі хоррор» обзавівся першою серією. Інтерес до цього проекту був значний, здебільшого тому, що «Заклятыя Скарби» знімали «ентузіасти кінематографа, без продюсерів і держпідтримки, на власні кошти». А все, чого не стосується улюблене білоруське держава — як мінімум, має право на життя.

«Заклятыя Скарби» (Cursed Treasures). 1 серія, «Галаву Складзеш»
Режисер: Сергій Овсянник
У ролях: Василь Бойдак, Олександр Кулінкович
Дата прем’єри 1 серії: 2017 рік
Сюжет: Батько з сином пішли на полювання. Несподівано в лісі почали відбуватися дивні речі, і, як виявилося, неспроста — десь тут лежить скарб, і чоловіки вирішують його знайти і забрати. Але все має свою страшну ціну…

Ми вже писали про веб-серіалі, але нагадаємо головне: за основу взята однойменна культова книга «Заклятыя скарби» (вийшла в 1992 році феноменальним тиражем в 200 000 примірників), всі серії плануються бути незалежними один від одного і розповідати окремі історії. І ось прем’єра, «Галаву Складзеш», яка розповідає про те, що робить з людьми мерзенний метал (оригінальний текст казки можна почитати тут). Історія абсолютно не нова, і, можна сказати, заїжджена. Тому зосередимося не на сюжеті, але на акторах, режисурі і загальної картинки.

«Заклятыя Скарби». Коли побачив щось страшне (Кулінковича)

Що тут сказати. «Галаву Складзеш» дійсно «інді». Куці спецефекти, декорації у вигляді білоруського лісу і тільки один дипломований актор в кадрі. Все це дозволяє нам посміхатися і навіть корчити відповідні гримаски. Але повторимося, до честі творців веб-серіалу, вони і не намагалися стрибнути вище бюджету голови: тут все зроблено «на коліні», зате так, як того хотіли самі творці, а не які-небудь складчасті голови з державних комісій. Так, незалежність це добре, та вона дозволяє нівелювати всі огріхи. Тобто авторам можна пробачити що завгодно, як бідність картинки, так і не завжди зрозумілі мотивації героїв. Окей, прощаємо, без проблем! Все-таки перша серія, перший млинець, перша спроба добитися. В іншому — цілком глядабельних. По-перше, серія дивним чином захоплює. Стежити за героями цікаво, їх історія не розмазана на півгодини, а компактно покладена в 9 хвилин екранного часу. Нічого зайвого, тільки екшн і трохи розмов. І симпатична собака!

Далі, завжди приємно дивитися на Олександра Кулінковича, вокаліста білоруської (ми забули тут написати слово «культової») панк-групи «Нейро дюбель». Дядя Саша вже давно «оселився» у залежному, і незалежному білоруському кінематографі, хоча грає, як здається, завжди самого себе — з легкопізнаваним прищуром і легким флером гопника з району. Правда, його поява в кадрі будять тривожні спогади про страшненьких кліпах Анатолія Вечора, але у випадку зі «Скарбами» все, на щастя, виглядає набагато краще. Органічний і хороший Василь Бойдак, який грає сина — йому дісталася роль трохи складніше, і акторові доводиться видавати емоції, відмінні від нуля. І обидва говорять на правильному білоруською мовою, прямо вухо радіє.

«Заклятыя Скарби» підкуповують щирою спробою зробити щось своє, що виходить за рамки формату чергового фільму про партизан.

«Заклятыя Скарби». У ворсинках і катышках

Підсумовуючи. Як і минулорічний також незалежний «Розум» Євгена Куренчанина, «Заклятыя Скарби» підкуповують щирою спробою зробити щось своє, що виходить за рамки формату чергового фільму про партизан або негласних правил державного агитпрома. Сергій Овсянник зі своєю командою роблять крок і вліво, і вправо — але це не вважається втечею, а рухом паралельно безсмертним творінням нашенського «Партизафильма». Тому бажаємо їм продовжувати розпочате, але з урахуванням критики. Все-таки «Заклятыя Скарби» книжка для білорусів особлива, можна сказати рідна, і ставитися до її казкам потрібно з максимальним респектом! Трохи уважніше до героїв, трохи акуратніше з їх мотивацією та трохи… більше мороку. Останнє побажання виключно від Shakal.Today — ми зберегли в своєму серці настрій книги, і нам хочеться побачити його на екрані.

Ставимо першої частини 5 з 10 шакалів. Більше з надією на майбутні серії, ніж за дебют.